ELEWACJE / STOISKO
Regulamin  |  Kontakt
ELEWACJE

 

Jeszcze 15 lat temu wszystko wydawało się proste - na ścianach nowych i poddanych termorenowacji domów królowały tynki cienkowarstwowe. Można było wybrać fakturę - baranek, lub kornik oraz rodzaj tynku - głównie między mineralnym a akrylowym, choć tynki silikatowe i znacznie rzadziej, ze względu na wysoką cenę, silikonowe też miały swoich amatorów. Dziś pozornie wiele się nie zmieniło - klasyczne tynki wciąż wydają się królować na rynku, ale coraz częściej zyskują godnych siebie rywali.Głównym z nich są okładziny ceramiczne - cegły klinkierowe, elewacyjne oraz płyty ceramiczne. Cegły klinkierowe, stosowane często w bardziej ekonomicznej wersji płytek, to materiał o bardzo dobrych parametrach użytkowych.


Ciekawym materiałem są ceramiczne płyty elewacyjne - znacznie lżejsze niż płyty kamienne i łatwe w montażu. Bardzo ciekawą alternatywę dla kamienia stanowią płytki elewacyjne z betonu.


Materiałem wciąż popularnym, a nawet zyskującym w ostatnich latach na atrakcyjności jest drewno. Można nim obłożyć wszystkie ściany domu lub wykończyć tylko fragment elewacji, łącząc z tynkiem, klinkierem, kamieniem elewacyjnym. Ze względu na najniższą z wymienionych materiałów elewacyjnych trwałość na warunki atmosferyczne, musi być co kilka lat odpowiednio konserwowane. Coraz większym uznaniem inwestorów cieszy się drewno egzotyczne - bardzo odporne na warunki atmosferyczne i atrakcyjne wizualnie. Podobnie jak kamień drewno doczekało się również bardzo dużej konkurencji w postaci specjalnych tynków, nie tylko do złudzenia przypominających jego wygląd, ale bardzo trwałych, stosunkowo łatwych w montażu i utrzymaniu.


Warto wspomnieć również o deskach z kompozytu. Materiał ten zyskujący coraz większą popularność jako okładzina tarasu - tańsza i mało kłopotliwa w utrzymaniu, jednocześnie coraz bardziej przypominająca wyglądem drewno.

 

 

TYNK
TYNK
OZDOBNY - DREWNO
TYNK OZDOBNY
- PIASKOWIEC
TYNK
OZDOBNY - GRANIT
PŁYTKI
- IMITACJA
KLINKIER
KLINKIER
KAMIEŃ
KAMIEŃ
ELEWACYJNY
DREWNO
KOMPOZYT
BLACHA
BETON
ARCHITEKTONICZNY
© 2019 e-targibudowlane.pl : Wszystkie prawa zastrzeżone