FUNDAMENTY, ŚCIANY, STROPY / STOISKO
Regulamin  |  Kontakt
FUNDAMENTY,
ŚCIANY, STROPY

Fundamenty

Prawidłowo wykonany fundament to bardzo ważna część domu. Od jego wytrzymałości, stabilności i jakości wykonania zależy trwałość i bezpieczeństwo całego domu. Podstawową funkcją fundamentu jest przeniesienie na grunt wszystkich obciążeń budynku. Rodzaj i wielkość fundamentów zależą od ciężaru domu oraz od warunków gruntowych na parceli. Bardzo ważnym elementem solidnego i trwałego fundamentu jest izolacja chroniąca przed wodą i wilgocią. Materiały, z których wykonuje się fundamenty muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością i małą nasiąkliwością. Powinny być odporne na działanie mrozu, substancji chemicznych i biologicznych. Zazwyczaj dobierane są w zależności od rodzaju i przeznaczenia fundamentu.

 

Ściany

Do budowy ścian domu mamy do wyboru wiele materiałów.
CERAMIKA to tradycja, natura, trwałość i estetyka.Dom wybudowany z ładnej, dobrze wypalonej cegły oprócz dobrych parametrów izolacyjnych ma tą zaletę, że nawet pozostawiony przez dłuższy czas bez wykonania elewacji wygląda po prostu estetycznie i wtapia się w otoczenie.
BETON KOMÓRKOWY to materiał lekki, łatwy w budowie, gwarantujący dużą precyzję wykonania i bardzo ciepły. Przegrywa z ceramiką właściwie tylko tradycją, jest za to zdecydowanym liderem jeśli chodzi o koszty budowy i późniejszego użytkowania.
KERAMZYT to materiał lekki, bardzo ciepły, odporny na wilgoć. Odnalazł się świetnie przy produkcji elementów prefabrykowanych np. kominy, wentylacje.
SILIKAT to materiał o najlepszej izolacyjności akustycznej. Minusem jest ciężar bloczka, nie tylko sprawiający kłopot wykonawcom, ale również konstruktorom . Jest bezkonkurencyjny przy budowie ścian między budynkami, gdzie bardzo ważna jest odpowiednia izolacyjność akustyczna i odporność ogniowa.

 

Stropy

Podstawową funkcją stropu jest przeniesienie obciążenia na ściany, a za ich pośrednictwem – na fundamenty budynku. Stropy usztywniają też ściany budynku, oddzielają od siebie kondygnacje, pełnią funkcje przegród akustycznych i cieplnych między piętrami. W razie pożaru strop powinien zapobiegać rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie kondygnacje.

PUSTAK
FUNDAMENTOWY
CERAMIKA
BETON
KOMÓRKOWY
SILIKAT
KERAMZYT
KLINKIER
STROP
TERIVA
STROP
FILIGRAN
SCHODY
PREFABRYKOWANE
PŁYTA OSB
© 2019 e-targibudowlane.pl : Wszystkie prawa zastrzeżone