OGRZEWANIE, WENTYLACJA / STOISKO
Regulamin  |  Kontakt
OGRZEWANIE,
WENTYLACJA

 

Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu to decyzja trudna, której skutki, pozytywne bądź negatywne, odczuwać będziemy przez wiele lat. Dlatego warto bardzo starannie przemyśleć nie tylko koszt instalacji, ale przede wszystkim wybór odpowiedniego paliwa. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – dostępność, warunki przechowywania, możliwość współpracy z określonym typem instalacji, wygodę obsługi, koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Pamiętać przy tym należy o tym, że to co dziś jest relatywnie tanie, za kilka(naście) lat może być drogie i nieopłacalne. W miarę możliwości już na etapie projektu starać się też należy o zapewnienie instalacji alternatywnej, lub wspomagającej wybrany system.

Najpopularniejszy system ogrzewania drewnem to ogrzewanie kominkowe. Tradycyjne kominki z otwartym paleniskiem ogrzewają tylko pomieszczenie w którym się znajdują, drewno spala się w nich bardzo szybko, a większość ciepła ulatuje przez komin.

 

Bardzo popularne są instalacje zasilane energią elektryczną, które wymagają prostych urządzeń - nie muszą mieć komina i składu paliwa. Na rynku można też kupić wiele nowoczesnych urządzeń. W najbliższych latach można co prawda spodziewać się znacznego wzrostu cen energii, ale też pojawić się może więcej szans na tanią energię ze źródeł odnawialnych. Przykładem na to, że energię możemy uzyskać prawie za darmo i bez żadnej szkody dla środowiska są kolektory słoneczne.


Zainteresowaniem cieszą się też pompy ciepła. Ich zaletą jest całkowite uniezależnienie użytkownika od ciągle rosnących cen paliw. Jedyną, ale poważną "wadę" stanowi wysoka cena instalacji.

 

KOMINY
PREFABRYKOWANE
KOMINY
STALOWE
GRZEJNIKI
KANAŁOWE,
WEWNĄTRZŚCIENNE
GRZEJNIKI
OZDOBNE
KOTŁY
GAZOWE
PIECE
ELEKTRYCZNE
SOLARY
POMPY
CIEPŁA
KOMINKI
KLIMATYZATORY
NAWIEWNIKI
OKIENNE
WENTYLACJA
MECHANICZNA
© 2019 e-targibudowlane.pl : Wszystkie prawa zastrzeżone